Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

В Україні отримуватимуть біогаз з синьо-зелених водоростей

 

Українські дослідники знайшли незвичайний і дуже перспективний спосіб отримання біогазу: їхня установка видобуває паливо з ціанобактерій, які викликають цвітіння води в річках у теплу пору. Ця технологія допоможе очистити Дніпро від забруднення, а також частково вирішити проблему нестачі енергії в містах і селах.

Винахідниками установки стали вчені Полтавщини з Кременчуцького національного університету ім. Остроградського. На конкурсі наукових проектів, який проходив в Австрії, їхня розробка отримала найвищу нагороду, йдеться в сюжеті «5 каналу».

В якості сировини установка використовує ціанобактерії — синьо-зелені водорості, які інтенсивно розмножуються у водоймах і слабопроточних частинах річок. Під час цвітіння води гине корисна мікрофлора водойми, і в ній активно розвиваються небезпечні мікроорганізми.

Установка, розроблена полтавськими вченими, допоможе очистити Дніпро та інші річки України від ціанобактерій і отримати з них біопаливо. Водорості виділяють біогаз, який потім у спеціальному пристрої переробляється на горючий метан.

Біостанція, створена за проектом вчених, буде виробляти паливо як для обігріву будівель, так і для приготування їжі. Як показали лабораторні аналізи зібраних зразків біогазу, біопаливо абсолютно не токсичне і при цьому має високий ККД.

Цвітіння Дніпра протягом 2—3 місяців цілком достатньо, щоб забезпечити теплом половину такого міста, як Кременчук. А в селах біогазова установка вирішить питання з опаленням.

Якщо в точках забору води встановити біогазові станції, це допоможе значно поліпшити екологічний стан річок, спростить процес очищення питної води, а також частково вирішить проблему нестачі енергії, кажуть фахівці.

Поки вчені ще не отримали патент на свій винахід, але вже знайдені інвестори, які профінансують впровадження технології в міському господарстві.

 

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Ви тут: Головна Новини сучасної науки В Україні отримуватимуть біогаз з синьо-зелених водоростей