Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Вчені створили ефективні літій-іонні батареї з перероблених скляних пляшок

 

Вчені з університету Каліфорнії розробили технологію отримання літій-іонних батарей зі скляного сміття — битих пляшок, банок та іншої склотари. Нові батареї запасають у чотири рази більше енергії, мають більший строк служби і меншу вартість у порівнянні зі звичайними. Це відкриття має скоротити кількість відходів і здешевити ноутбуки, мобільні телефони та електрокари.

У багатьох країнах, зокрема і там, де налагоджена програма утилізації відходів, щорічно на звалище потрапляють десятки мільйонів кілограмів скла. Це спонукає дослідників задуматися, чи можна SiO(діоксид кремнію) з відпрацьованої тари використовувати для батарей в якості джерела наночастинок кремнію високої чистоти.

І ось команда вчених з University of California, Riverside під керівництвом професора машинобудування Ченгіза Озкана і професора електротехніки Міхри Озкан знайшла відповідь на це питання, повідомляє UCR Today.

Вони пропонують використовувати склотару і завдяки невитратному процесу створювати nanosilicon-анодів. Ці аноди використовуються у високоефективних літій-іонних батареях для електромобілів та особистої електронної техніки.

Для створення анодів команда використовувала процес, що складається з декількох етапів: дроблення скляних пляшок, перетворення SiOна наноструктурований кремній, частинки якого потім покривають карбоном для поліпшення їхньої стабільності і властивостей акумулювання енергії.

Як показали випробування, кремнієві аноди можуть накопичувати до 10 разів більше енергії, ніж звичайні аноди з графіту. А зменшення розмірів частинок кремнію до наномасштабів усуває всі інші дефекти цієї технології.

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Ви тут: Головна Новини сучасної науки Вчені створили ефективні літій-іонні батареї з перероблених скляних пляшок