Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

тренінг «Формування і оцінювання вміння критично оцінювати ресурси інтернету»

15-16 червня на базі факультету фізики, математики та інформатики був проведений тренінг «Формування і оцінювання вміння критично оцінювати ресурси інтернету». Тренінг проводила Дементієвська Ніна Петрівна,  науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, міжнародний тренер і експерт освітніх програм Intel.

Учасники тренінгу шукали відповіді актуальні та важливі для кожного з нас питання: «Чи вільні ми в прийнятті рішень? Хто і як впливає на наш вибір? Чи можна опиратися маніпуляціям і не бути ошуканим? Як навчитися самому і навчити інших відрізняти достовірну інформацію від пропаганди? Як навчитися використовувати тільки достовірну інформацію у навчальній діяльності і в житті?». Предмет навчання — вимірювання та оцінювання компетентностей учнів (студентів) з уміння оцінювання достовірність сайтів та опублікованих статей в мережі Інтернет.

Під час тренінгу його учасники ознайомились з інструментами та засобами формування і оцінювання рівня розвитку в учнів вмінь визначати надійність сайтів, автентичність зображень, недостовірну інформацію (пропаганду). Усі без винятку прийшли до спільної думки, що оцінювання умінь і компетентностей з використання засобів ІКТ для критичного оцінювання, а також використання формувального оцінювання — надзвичайно важлива, корисна і цікава справа, яка під силу усім, хто має бажання її опановувати! Критичне мислення — позитивне мислення, яке дозволяє кожному, хто ним володіє, уникати пропаганди та недостовірної інформації в різних видах діяльності — від написання наукової статті до підготовки до уроку.

У тренінгу брали участь викладачі та аспіранти нашого університету, учителя міста і студенти різних факультетів. Робота проходила в атмосфері творчості, співпраці та взаєморозуміння.

Загалом, під час тренінгу були детально опрацьовані наступні питання:

  • Еволюція Інтернет-ризиків і загроз.
  • Відповідальне і безпечне використання Інтернету в навчальній діяльності учнів і вчителів.
  • Інструменти оцінювання надійності сайтів і достовірності інформації.
  • Встановлення автентичності зображень в Інтернет-статтях.
  • Техніки пропаганди і маніпуляцій в ЗМІ.
  • Врахування вікових особливостей учнів при формуванні і оцінюванні вмінь і компетентностей щодо критичного оцінювання веб-ресурсів.
  • Формувальне оцінювання вмінь і компетентностей учнів: інструменти і методика використання.
  • Ознайомлення з Бібліотекою інструментів оцінювання умінь і компетентностей, критичного мислення.

 

 

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Ви тут: Головна Новини та події тренінг «Формування і оцінювання вміння критично оцінювати ресурси інтернету»